Ti 23.1.2024
Virtaa-Galleriassa: Beethoven & Irina Zahharenkova sekä Asko Niemelä-Kouran taidenäyttelyn avajaiset

Virtaa-Gallerian esityksissä kuuntelemme sooloja ja kamarimusiikkia Minna Pölläsen ja vierailevien instrumentalistien ja laulajien esittäminä. Konserttien yhteydessä esillä myös Virtaa-Gallerian vaihtuvat taidenäyttelyt, joita voit tulla katsomaan gallerian aukioloaikoina.
Tervetuloa konsertteihin – Tarjolla teetä!
Ti 23.1. klo 19 Beethoven & Irina Zahharenkova
Irina Zahharenkova, piano
Irina Zahharenkovan Beethovenin pianosonaattien kokonaisesitys alkaa lähestyä loppuaan. 23.1. kuullaan opus 109 E-duuri ja opus 57 f-molli (Appassionata), myöhemmin keväällä Hammerklavier opus 106.
Liput ovelta 15€ tai alennettu 10€ (opiskelijat ja työttömät), HUOM kevään muut yksittäiset konsertit hintaan 20€/10€.
Ennen konserttia klo 18.00 on Asko Niemelä-Kouran taidenäyttelyn avajaiset!
Ilmoittautuminen konserttiin: Ilmoittautumiset tekstiviestitse suoraan Minna Pölläselle (041-4620543). Muista ilmoittautua! Yksittäisen illan hinta: 15€, opiskelijat ja työttömät 10€. Maksetaan käteisellä tai Mobile paylla paikan päällä. Jos haluat maksaa laskulla, ota yhteyttä Kriittisen toimistolle.
Paikka:
Virtaa-Galleria
Kirkkokatu 1, Helsinki
Galleria avoinna:
Keskiviikkoisin klo 14-19
ja
Sunnuntaisin klo 12-16
ja sopimuksen mukaan (puh 040 5525959, ma-to klo 12-14)
Poikkeuksia Gallerian aukioloajoissa:
– ke 31.1. klo 18 alkaen kiinni
– ke 7.2. klo 18 alkaen kiinni
– ke 14.2. klo 18 alkaen kiinni